[O2] Kodowanie - dużo fajnych opisów z zdjęciami i filmikami

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • georgg
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    LC,17,0,Swiatla skretne - 0=doswietlanie zakretow / 1-doświetlanie z kierunkowskazem

    też bym chciał to wyłączyć, a się nie da w 1K0 937 087Q
    LC,17,0,Swiatla skretne - 0=doswietlanie zakretow / 1-światała adaptacyjne tak jest u mnie w 1K0 937 087 AD.

    Zostaw komentarz:


  • naver
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    LC,17,0,Swiatla skretne - 0=doswietlanie zakretow / 1-doświetlanie z kierunkowskazem

    też bym chciał to wyłączyć, a się nie da w 1K0 937 087Q
    Ja mam midline z koncowka F wiec pewnie tym bardziej czopa ale z ciekawosci zerkne w to.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    LC,17,0,Swiatla skretne - 0=doswietlanie zakretow / 1-doświetlanie z kierunkowskazem

    też bym chciał to wyłączyć, a się nie da w 1K0 937 087Q

    Zostaw komentarz:


  • naver
    odpowiedział(a)
    Powinien byc jakis bit w vcds? Kto ma wlaczone cornery po kierunku i moze podac jaki ma sterownik zeby porownac? Ja wiem ze boardnetz mam midline, wiec zdaje sobie sprawe, ze pewnych rzeczy moge nie odpalic, ale fajnie by bylo ustalic na czym sie to da zrobic.

    Czasem sa duze rozbieznosci, bo np ja mam dolozony MD, Przemek_i rowniez, obaj mamy wersje Q, ale on np ma wskazany bieg na MD, a ja juz nie.

    edit
    przegapilem post krzynol - mozecie pokazac w ktorym dokladnie miejscu jest ten bit?
    Ostatnio edytowany przez naver; 37615.

    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
    ale tylko przy minimalnej prędkości lub na postoju.
    bo doświetlanie działa do 40 km/h.

    Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
    U mnie tylko po skrecie, a chcialbym odpalic kierunki stad moje pytanie gdzie tego w ogole szukac
    Tak jak pisze Krzysiek. Jeżeli sterownik nie ma takiej opcji to tego nie włączysz. Ja chciałbym wyłączyć doświetlanie przy włączeniu kierunkowskazu ale jeszcze nie wpadłem na to jak to zrobić.

    Zostaw komentarz:


  • naver
    odpowiedział(a)
    U mnie tylko po skrecie, a chcialbym odpalic kierunki stad moje pytanie gdzie tego w ogole szukac

    Zostaw komentarz:


  • djhering
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
    Ktoś wie od czego zależy, to, że cornery niektórzy zdaje się mają aktywne po włączeniu kierunku, a niektórzy dopiero po skręcie kierownicy?
    u mnie działa po skręcie kierownicy oraz z kierunkiem ale tylko przy minimalnej prędkości lub na postoju.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    jest jeden bicik do zaznaczenia, ale zależy to od softu/wersji sterownika

    Zostaw komentarz:


  • naver
    odpowiedział(a)
    Ktoś wie od czego zależy, to, że cornery niektórzy zdaje się mają aktywne po włączeniu kierunku, a niektórzy dopiero po skręcie kierownicy?

    Zostaw komentarz:


  • djhering
    odpowiedział(a)
    Ogarnął ktoś może jakiś zbiór kodowań/adaptacji VCDSem do OII?

    Zostaw komentarz:


  • Luckymen
    odpowiedział(a)

    Zostaw komentarz:


  • dawcio
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    Ktoś podpowie gdzie sprawdzić zapełnienie dpf'a ?
    silnik,a nastęonie jak kojarzę 003

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Ktoś podpowie gdzie sprawdzić zapełnienie dpf'a ?

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    trudno tak powiedzieć w ciemno kodowanie, zależne jest od tego co masz w aucie
    najlepiej podjedź do kogoś ogarniętego w tym temacie

    Zostaw komentarz:


  • torbyd
    odpowiedział(a)
    witam, proszę kolegów o pomoc , kodowałem moduł 09 central electric i w trakcie bateria się skończyła w laptopie a nie zapisałem kodowania (moja wina) i jest bałagan proszę o podanie kodowania elementu o następujących numerach

    Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519) Plik etykiet:. AKP\1K0-937-08x-09.clb
    Oznaczenie elementu SW: 1K0 937 085 L HW: 1K0 937 085 L
    Komponent: BCM PQ35 B+ 110 0651
    Weryfikacja: 00110 AC
    Kodowanie: 08B040100084110000A4430000AE524D89605CC44000004000 0000000000
    Kod serwisu: WSC 73430 790 00090
    VCID: 387E107C8B538A8669-806C

    Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 1Z1 955 119 D Plik etykiet: 1KX-955-119.CLB
    Komponent: Wischer 29101 26 0601
    Kodowanie: 000000
    to kodowanie jest nieprawidłowe i nie działa centralny część oświetlenia, wycieraczki itp i jest mnóstwo błędów... już odpala bo z tym także były problemy, samochód Octavia 2 2011r silnik 1.6mpi kombi
    Pozdrawiam Tomek

    i wyskoczyło także to
    Adres 19: CAN Gateway (J533) Plik etykiet:. AKP\7N0-907-530-V2.clb
    Oznaczenie elementu SW: 7N0 907 530 M HW: 1K0 907 951
    Komponent: J533 Gateway H42 1623
    Weryfikacja: H42 Numer seryjny: 251011F2003239
    Kodowanie: 230200
    Kod serwisu: WSC 73430 790 00090
    VCID: 3A7A0A74B55F98969F-806E

    Znaleziono 1 błąd:
    01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo
    000 - - - Sporadyczny
    Ramka zamrożona:
    Stan błędu: 00100000
    Priorytet błędu: 1
    Częstość błędu: 4
    Wew.licznik błędów: 255
    Przebieg: 94201 km
    Wskaźnik czasu: 0
    Data: 2012.06.30
    Czas: 19:18:07
    zmieniam kodowanie na 352302 , jest komunikat że zmieniono kodowanie lecz pozostaje 230200..?
    Ostatnio edytowany przez torbyd; 45306.

    Zostaw komentarz:


  • Ciacho123
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    światła dzienne zapalają się po zapłonie z zasady
    nie przeskoczysz tego kodowaniem

    przyjdzie taki dzień zimą, że się będziesz chciał zagrzać, ale żeby nikt nie widział auta
    Jasna sprawa, jestem zadowolonym użytkownikiem trybu amerykańskiego od dłuższego czasu.

    Teraz sprawdziłem i opcja z licznikiem działa tylko i wyłącznie do momentu zamknięcia auta. Po otwarciu światła dzienne działają po zapłonie mimo tego że w liczniku są odptaszkowane...

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    światła dzienne zapalają się po zapłonie z zasady
    nie przeskoczysz tego kodowaniem

    przyjdzie taki dzień zimą, że się będziesz chciał zagrzać, ale żeby nikt nie widział auta

    Zostaw komentarz:


  • Ciacho123
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    to jedyna opcja, aby stojąc na silniku, nie mieć świateł,
    tak naprawdę jest genialny ten tryb amerykański
    Jest jeszcze jedna opcja, tylko teraz nie wiem jak tego dokonałem. Ale pewnie w sterowniku licznika coś zmieniłem i w menu Maxi-Dot mam coś takiego jak światła dzienne i mogę odznaczyć ptaszka, światła gasną. Dodatkowa opcja pod warunkiem obecności Maxi-Dota.

    Zostaw komentarz:


  • dawcio
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez yaroslawos Zobacz wpis
    tylko chcę żeby swiatła do jazdy dziennej się odpalały po uruchomieniu silnika a nie od razu po przekręceniu stacyjki ;-).
    czyli z ręcznym,odpalasz spuszczasz ręczny swiatła się wł. i jedziesz

    Zostaw komentarz:


  • yaroslawos
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    to jedyna opcja, aby stojąc na silniku, nie mieć świateł,
    Ale ja nie chcę stać na silniku ;-) tylko chcę żeby swiatła do jazdy dziennej się odpalały po uruchomieniu silnika a nie od razu po przekręceniu stacyjki ;-).

    Nic to oby człowiek w życiu miał tylko takie problemy ;-).

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez yaroslawos Zobacz wpis
    trzeba za wajchę od ręcznego ciągać głupie to trochę
    to jedyna opcja, aby stojąc na silniku, nie mieć świateł,
    tak naprawdę jest genialny ten tryb amerykański

    Zostaw komentarz:


  • dawcio
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez yaroslawos Zobacz wpis
    rzeba za wajchę od ręcznego ciągać głupie to trochę
    czy głupie....nie wydaje mi się zawsze auto zostawiam na ręcznym czy to w garażu czy na ulicy więc zapalając auto jest wszystko ok

    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
    yaroslawos możesz zakodować tryb skandynawski. Po zaciągnięciu ręcznego gasną dzienne.
    Według mnie to jest tryb amerykański.

    Zostaw komentarz:


  • yaroslawos
    odpowiedział(a)
    Gradek . Dzięki za info , temat mi znany ( z ręcznym ) chciałem tego uniknąć ale jak widać się nie da ;-) trzeba za wajchę od ręcznego ciągać głupie to trochę ale jak mus to mus ;-).

    Zostaw komentarz:


  • gradek
    odpowiedział(a)
    yaroslawos możesz zakodować tryb skandynawski. Po zaciągnięciu ręcznego gasną dzienne.
    Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...